| MOQ: | 1 |
| Price: | 425USD-1275USD |
| Delivery Period: | 5-7 days |
| Payment Method: | T/T |
| Model | PB15 Portable Plate Beveling Machine |
| Drive Type | Metabo Electric Motor |
| Motor Power | 2.4 kW (3.22 Hp) / 10 A |
| Power Supply | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Wall Thickness Capacity | ≤ 0.315" (8 mm) |
| Bevel Angles | 20°, 30°, 37.5°, 45°, 60° |
| Radius Milling | 2mm, 3mm, 4mm |
| Rotation Speed | 6600 rpm |
| Working Weight | 8.0 kg |
| Shipping Weight | 25.5 kg |
| Crate Dimensions (L×W×H) | 740 × 410 × 220 mm |