| MOQ: | 1 |
| Price: | 1000USD-3000USD |
| Delivery Period: | 5-7 days |
| Payment Method: | T/T |
| Model | IDPA38 Pipe Beveling and Facing Machine |
|---|---|
| Drive type | Pneumatic motor (1.34 Hp / 1.0 Kw) |
| Power supply | 1.3 m³/min @ 0.6 Mpa |
| Cutting range (ID-OD) | 0.551-1.576 inches (14-40 mm) |
| ID mounting range | 0.551-1.340 inches (14-34 mm) |
| Wall thickness | ≤0.138 inches (3.5 mm) |
| Feed stroke | 1.0 inch (25.4 mm) |
| Rotation speed | 220 rpm |
| Working weight | 9.0 Kg |
| Shipping Weight | 30.0 Kg |
| Crate dimensions (L×W×H) | 680×650×275 mm |