| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | 1350USD-5400USD |
| Περίοδος παράδοσης: | 5-7 ημέρες |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/t |
Το 2025, ένας κορυφαίος κατασκευαστής δοχείων πίεσης και σφυρηλατημάτων στην Κίνα – μακροχρόνιος προμηθευτής για Sinopec, CNPC, CNOOC και Shenhua Group – αντιμετώπιζε επαναλαμβανόμενες προκλήσεις με μικρές φλάντζες σε βαλβίδες, ακροφύσια και δεξαμενές. Αυτές οι φλάντζες συχνά εκτίθενται σε υψηλή πίεση, διάβρωση και συχνό χειρισμό, γεγονός που προκαλεί γρατζουνιές, φθορά και ζημιά στην επιφάνεια στεγανοποίησης. Οι συμβατικές επισκευές στο εργαστήριο ήταν αναποτελεσματικές, καθιστώντας την κατεργασία επί τόπου τη μόνη πρακτική λύση.
Η εταιρεία είχε ήδη χρησιμοποιήσει τη Φρέζα Φλάντζας FI26E της MT για περισσότερο από δύο χρόνια και είχε εντυπωσιαστεί από την ακρίβεια και την ανθεκτικότητά της. Για να ενισχύσει την ικανότητά της στην επισκευή φλαντζών μικρής διαμέτρου, επένδυσε στη Χειροκίνητη Φρέζα Φλάντζας FI14M. Συμπαγής και ελαφριά, η FI14M μπορεί να εγκατασταθεί γρήγορα σε μικρές φλάντζες και να λειτουργήσει χειροκίνητα με ομαλό έλεγχο τροφοδοσίας. Παρέχει σταθερά σπειροειδή φινιρίσματα που πληρούν τα διεθνή πρότυπα στεγανοποίησης φλάντζας. Χρησιμοποιώντας αυτό το φορητό εργαλείο, ο πελάτης αποκατέστησε επιτυχώς πολλαπλές φλάντζες βαλβίδων και δεξαμενών επί τόπου χωρίς αποσυναρμολόγηση εξοπλισμού – μειώνοντας τον χρόνο διακοπής λειτουργίας, διασφαλίζοντας την αξιοπιστία στεγανοποίησης και ενισχύοντας την εμπιστοσύνη στις λύσεις κατεργασίας της MT.
| Μοντέλο | FI14M Χειροκίνητη Φρέζα Φλάντζας |
|---|---|
| Εύρος Διαμέτρου Φρεζαρίσματος | 1.07" έως 14" (27.2-355.6 mm) |
| Εύρος Εσωτερικής Στήριξης | 1.07" έως 10.63" (27.2-270 mm) |
| Τύπος Κίνησης | Χειροκίνητη (δεν απαιτείται εξωτερική τροφοδοσία) |
| Ταχύτητες Τροφοδοσίας | Λεπτή τροφοδοσία: 0.125 mm/περιστροφή (0.005 ίντσες/περιστροφή) Τροφοδοσία σύμφωνα με το πρότυπο ASME B16.5: 0.5 mm/περιστροφή (0.02 ίντσες/περιστροφή) |
| Ελάχιστη Διάμετρος Περιστροφής | Με λαβή κουμπιού: 22.9" (582 mm) Χωρίς λαβή κουμπιού: 19.5" (495 mm) |
| Βάρος Εργασίας | 9.0 kg |
| Βάρος Αποστολής | 29.0 kg |
| Διαστάσεις Αποστολής (Μ*Π*Υ) | 680 * 510 * 250 mm (Πλαστική θήκη μεταφοράς) |
Η Φρέζα Φλάντζας FI14M απέδωσε εξαιρετικά αποτελέσματα:
Η φορητότητα, η ακρίβεια και η αποδοτικότητά της αποδείχθηκαν απαραίτητες για τη διατήρηση της ασφάλειας παραγωγής, της αξιοπιστίας του εξοπλισμού και της λειτουργικής αποδοτικότητας για επισκευές μικρών φλάντζων.
| Μοντέλο | Εύρος Διαμέτρου Φρεζαρίσματος | Εύρος Εσωτερικής/Εξωτερικής Στήριξης | Τύπος Κίνησης |
|---|---|---|---|
| FI14M | 1.07" έως 14" (27.2-355.6 mm) | 1.07" έως 10.63" (27.2-270 mm) | Χειροκίνητη |
| FE12P | 0-12" (0-305 mm) | 2-17.7" (50-450 mm) | Πνευματική (1.0 kW) |
| FE12E | 0-12" (0-305 mm) | 2-17.7" (50-450 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβο (1.0 kW) |
| FI26P | 4.72-27.56" (120-700 mm) | 3.78-28.35" (96-720 mm) | Πνευματική (1.0 kW) |
| FI26E | 4.72-27.56" (120-700 mm) | 3.78-28.35" (96-720 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβο (1.0 kW) |
| FI40P | 6-40" (153-1000 mm) | 5.7-35.8" (145-910 mm) | Πνευματική (1.7 kW) |
| FI40E | 6-40" (153-1000 mm) | 5.7-35.8" (145-910 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβο (1.5 kW) |
| FI60P | 12.6-59" (320-1500 mm) | 11.4-57" (290-1450 mm) | Πνευματική (3.0 kW) |
| FI60E | 12.6-59" (320-1500 mm) | 11.4-57" (290-1450 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβο (3.0 kW) |
| FI80P | 26.34-80" (670-2032 mm) | 31.1-74.8" (790-1900 mm) | Πνευματική (3.0 kW) |
| FI80E | 26.34-80" (670-2032 mm) | 31.1-74.8" (790-1900 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβο (3.0 kW) |