| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | 1350USD-5400USD |
| Περίοδος παράδοσης: | 5-7 ΗΜΕΡΕΣ |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
Το FI14M Manual Flange Facer είναι ένα ευέλικτο, χειροκίνητο εργαλείο επεξεργασίας που έχει σχεδιαστεί για την αποκατάσταση υψηλής ακρίβειας της επιφάνειας της επένδυσης στο πεδίο.2 χιλιοστά 355.6 mm), γεφυρώνει το χάσμα μεταξύ μικρών σωλήνων και μεσαίων βιομηχανικών φλάντζων.
Σχεδιασμένο για συντήρηση "In-Situ", το FI14M είναι η απόλυτη λύση για περιβάλλοντα όπου ο συμπιεσμένος αέρας ή το ηλεκτρικό ρεύμα είναι περιορισμένο.ή διαρροή επιφανειών σφράγισης οπουδήποτε από πλατφόρμες υπεράκτιας θάλασσας σε απομακρυσμένους σταθμούς αγωγών υψηλής πίεσης εξασφαλίζοντας ένα τελικό ποιότητας εργοστασίου με μηδενικό κίνδυνο σπίθα.
| Σχήμα: | Μηχανή χειροκίνητης διαμόρφωσης φλάντζας FI14M |
| Επικεφαλής διάμετρος | 1.07" έως 14" (27.2~355.6 mm) |
| Πεδίο τοποθέτησης αναγνωριστικού | 10,07" έως 10,63" (27,2 ̇ 270 mm) |
| Τύπος οχήματος | Εγχειρίδιο (δεν απαιτείται εξωτερική ισχύς) |
| Ταχύτητες τροφοδοσίας |
Τεχνική τροφοδοσία: 0,125 mm/rpm (0,005 ίντσες/rpm) Εναλλακτικά μέτρα για την προστασία των τροφίμων |
| Ελάχιστη διάμετρος κλίσης |
Με λαβή χειροπέδου: 22,9" (582 mm) Χωρίς λαβή χειροπέδου: 19,5" (495 mm) |
| Εργασιακό βάρος | 90,0 kg |
| Βάρος αποστολής | 290,0 kg |
| Διάμετροι αποστολής (L × W × H) | 680 × 510 × 250 mm (πλαστική θήκη μεταφοράς) |
Η δυνατότητα ενός εργαλείου για διαμέτρους από 27,2 mm έως 355,6 mm, καθιστώντας την μια ολοκληρωμένη λύση για διάφορα προγράμματα σωλήνων.
100% χειροκίνητη λειτουργία εξαλείφει την ανάγκη για άδειες θερμής εργασίας σε εκρηκτικές ή ATEX περιοχές.
Η συγχρονισμένη μηχανική τροφοδοσία παράγει ένα σταθερό φωνογραφικό (στρογγυλό) φινίρισμα, κρίσιμο για τη σφραγίδα συμπίεσης υψηλής πίεσης και την πρόληψη διαρροών.
Διαθέτει ένα σύστημα αυτοκεντρώσεως με υψηλή σταθερότητα. Οι τεχνικοί μπορούν να επιτύχουν ακριβή συγκεντρωτική ευθυγράμμιση μέσα σε λίγα λεπτά, ακόμη και σε ανωτέρω ή κατακόρυφες θέσεις.
Αποφεύγετε το τεράστιο κόστος και την τεράστια εργασία που απαιτείται για να κόψετε, να αντικαταστήσετε και να ξαναζυγίσετε τα κατεστραμμένα φλάντζες.
Η ακριβής μηχανική βίδα μολύβδου και το διαδρόμιο εργαλείου εξασφαλίζουν την μηδενική επεξεργασία σε ανοξείδωτο χάλυβα, χάλυβα άνθρακα και επιφάνειες κράματος.
Έχει σχεδιαστεί για απλότητα και ευκολία χρήσης. Το ελαφρύ βάρος του επιτρέπει επισκευές υψηλής ακρίβειας σε περιορισμένους χώρους όπου δεν μπορούν να χωρέσουν μεγαλύτερα μηχανήματα.
Χωρίς κινητήρες να καούν ή σφραγίδες να διαρρεύσουν, το FI14M προσφέρει απαράμιλλη αξιοπιστία και σχεδόν μηδενικό κόστος ιδιοκτησίας κατά τη διάρκεια της ζωής του.
| Σχήμα | Επικεφαλής διάμετρος | Διάστημα τοποθέτησης ID/OD | Τύπος οχήματος |
|---|---|---|---|
| FI14M | 1.07" έως 14" (27.2~355.6 mm) | 10,07" έως 10,63" (27,2 ̇ 270 mm) | Εγχειρίδιο |
| FE12P | 0·12" (0·305 mm) | 2 ′′ 17,7 ′′ (50 ′′ 450 mm) | Πνευματική (1.0 kW) |
| FE12E | 0·12" (0·305 mm) | 2 ′′ 17,7 ′′ (50 ′′ 450 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβοκινητήρα (1,0 kW) |
| FI26P | 40,72 ′′27,56 ′′ (120 ′′700 mm) | 3.78 ∆28,35" (96 ∆720 mm) | Πνευματική (1.0 kW) |
| FI26E | 40,72 ′′27,56 ′′ (120 ′′700 mm) | 3.78 ∆28,35" (96 ∆720 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβοκινητήρα (1,0 kW) |
| FI40P | 6"40" (153"1000 mm) | 5.7 ̇35.8 ′′ (145 ̇910 mm) | Πνευματικό (1.7 kW) |
| FI40E | 6"40" (153"1000 mm) | 5.7 ̇35.8 ′′ (145 ̇910 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σερβοκινητήρα (1,5 kW) |
| FI60P | 12.6 ̇59 ′′ (320 ̇1500 mm) | 11.4 ̇ 57 ′′ (290 ̇ 1450 mm) | Πνευματική (3.0 kW) |
| FI60E | 12.6 ̇59 ′′ (320 ̇1500 mm) | 11.4 ̇ 57 ′′ (290 ̇ 1450 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σέρβο (3,0 kW) |
| FI80P | 26.34·80" (670·2032 mm) | 31.1·74.8" (790·1900 mm) | Πνευματική (3.0 kW) |
| FI80E | 26.34·80" (670·2032 mm) | 31.1·74.8" (790·1900 mm) | Ηλεκτρικός κινητήρας σέρβο (3,0 kW) |